binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSEC Başkanı Gary Gensler'dan Kripto Para Açıklaması: Yeni Yasalara İhtiyaç Yok!

SEC Başkanı Gary Gensler’dan Kripto Para Açıklaması: Yeni Yasalara İhtiyaç Yok!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’li kanun yapıcılar, ülkede kripto paralar ilgili yeni kurallar oluşturmak için mevzuatta nasıl ilerleyecekleri ya da ilerleyip ilerlemeyecekleri konusunda boğuşurken, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Başkan Joe Biden’ın yönetimi tarafından belirlenen “düzenleyici boşlukları” doldurdu.

SEC, ABD’de Kripto Paralar Ve Stablecoin Yasalarının Olmamasından Kaynaklanan Boşluğu Dolduruyor

Aralarında Hazine Bakanı Janet Yellen’in de bulunduğu üst düzey ABD’li düzenleyiciler, dijital varlıkları yönetmek için yeni yasalar çıkarılması çağrısında bulunmuş olsalar da, sektörün en üst düzey düzenleyicilerinden biri olan SEC Başkanı Gary Gensler, gazetecilere yaptığı açıklamada, alanı düzenlemek için yeni yasalara ihtiyaç görmediğini yineledi.

Gensler, Temsilciler Meclisi Tahsisatlar alt komitesi önünde verdiği ifadenin ardından şunları söyledi: “Kongre harekete geçerse, bu yetkilere ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum.

İlgili Haber  Avrupa Merkez Bankası Üyesi McCaul'dan Binance ve Kripto Para Açıklamaları!

Yeni yasaların eksikliği, SEC’in daha önce odaklanmadığı yeni alanlarda proaktif olarak düzenleme yapma yolunu açık tuttu; bunlar arasında stabilcoinler ve geleneksel olarak ayrı finansal faaliyetleri bir araya getiren firmalar da yer alıyor.

Stabilcoinler için standartlar oluşturacak yeni bir yasa, geçtiğimiz ilkbaharda Terra’nın çöküşünden bu yana Kongre’nin gündemindeydi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail