Kripto HaberleriHaberlerAvrupa Merkez Bankası Üyesi McCaul'dan Binance ve Kripto Para Açıklamaları!

Avrupa Merkez Bankası Üyesi McCaul’dan Binance ve Kripto Para Açıklamaları!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Avrupa Merkez Bankası denetleme kurulu üyesi Elizabeth McCaul Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği’nin kripto para varlıkları için önerdiği düzenlemelerin yeterince ileri gitmediğini ve riskleri yeterince tespit etmek için güvenlik önlemlerinin güçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Avrupa Parlamentosu, bir dizi skandal ve çöküşün ardından kripto dünyasının gözetimini sağlamak için büyük bir adım atarak bu ayın sonunda Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) tasarısını oylayacak.

McCaul Kripto Paralar ve Borsalar İçin Daha Fazla Düzenleme İstedi

McCaul bir blog yazısında “Yeni Basel standardı ve MiCA önemli dönüm noktaları olsa da, korkarım ki tek başlarına yeterli olmayacaklar” dedi.

McCaul düşüncelerine şunları ekledi:

“Orantılılık ilkesi doğrultusunda, önemli kripto varlık hizmet sağlayıcıları hem daha sıkı gerekliliklere hem de gelişmiş denetime tabi olmalıdır: bu ikisinden hiçbiri MiCA tarafından karşılanmamaktadır.”

McCaul, “Aslında en büyük kripto para ve Bitcoin şirketi olan Binance’in dünya çapında 28 milyon ila 29 milyon aktif kullanıcısı olduğu iddia ediliyor, ancak muhtemelen AB’de önemli olarak sınıflandırılma eşiğini bile karşılamayacaktır” dedi.

İlgili Haber
Binance'ten ABD Davası Sonrası Beklenmedik Yeni Bir Genişleme Hamlesi Geldi

McCaul, ticaret platformları için işlem hacmi veya saklama işletmeleri için saklama altındaki varlıklar gibi iş türünü dikkate alabilecek yeni nicel ölçütlere ihtiyaç olduğunu savundu.

McCaul, faaliyetlerin karmaşıklığı göz önüne alındığında, eşik değerlerin tek tek kuruluşlar yerine grup düzeyinde ölçülmesi gerektiğini söyledi. McCaul, aynı durumun grup genelinde ve bağlı kuruluşlarda tanımlanması gereken çıkar çatışmaları için de geçerli olduğunu belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları