Kripto HaberleriBorsaBinance'ten ABD Davası Sonrası Beklenmedik Yeni Bir Genişleme Hamlesi Geldi

Binance’ten ABD Davası Sonrası Beklenmedik Yeni Bir Genişleme Hamlesi Geldi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Salı günü Arjantin’de kullanıcıların dijital para birimlerini doğrudan yerel Peso ile alıp satmalarına olanak tanıyacak yeni bir hizmet başlattığını duyurdu.

Söz konusu hamle, Arjantin’in vatandaşlarının satın alma gücünü eriten ve alternatif varlıklara olan talebi artıran dünyadaki en yüksek enflasyon oranlarından biriyle karşı karşıya olduğu bir dönemde geldi.

Binance, ABD’deki Düzenleyici Baskılara Rağmen Başka Bir Ülkede Varlığını Artırıyor

Bu hamle, Arjantinlilerin yerel bir ortak aracılığıyla Binance hesabına peso aktarmasına ve bu pesoların daha sonra kripto para satın almak için kullanılabilmesine olanak tanıyor. Binance şimdiye kadar Arjantin’de yalnızca kripto alıcı ve satıcılarını eşleştiren bir aracı platform olarak faaliyet gösteriyordu.

Binance’in Güney Bölgesi Direktörü Maximiliano Hinz, Salı günü Reuters’a yaptığı yazılı açıklamada, “Bu lansman, burada var olan toplumsal taleple ilgili” dedi ve Arjantin’in borsa için kilit bir pazar olduğunu sözlerine ekledi.

Hinz, yerel kullanıcıların Binance hesabına peso transfer edebileceklerini ve bakiyelerinin yerel para birimine yansıdığını görebileceklerini ve bunun da kripto satın almak için kullanılabileceğini söyledi.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: Bu Altcoin Google Cloud ile Ortaklık Kurduğunu Açıkladı! Fiyatında Yükseliş Var!

Yıllık enflasyonun %100’ün üzerinde seyrettiği Arjantin’deki genişleme, volatilite ve riskler kripto paraları daha cazip hale getirirken, Binance ABD’de ve başka yerlerde düzenleyici incelemelerle karşı karşıya.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) geçen ayın sonlarında şirkete ve CEO Changpeng Zhao’ya, düzenleyicinin “yasadışı” bir borsa ve “sahte” bir uyum programı olduğunu iddia ettiği faaliyetleri yürüttükleri gerekçesiyle dava açtı.

Arjantin kripto borsalarını düzenlemiyor, ancak ülkenin merkez bankası kripto para birimlerinin riskleri konusunda defalarca uyarıda bulundu ve piyasa düzenleyicisi CNV, sanal varlıklar sunan sağlayıcıların kayıt altına alınması için bir yasa tasarısını destekliyor.

Arjantin’de enflasyon milyonlarca insanın yaşam standartlarını etkileyen ciddi bir ekonomik problem olarak görülüyor. Ülkenin istatistik kurumunun son verilerine göre, yıllık enflasyon oranı Şubat 2023’te %102.5’e ulaşarak ülkenin hiperenflasyondan çıktığı 1991’den bu yana en yüksek seviyeye çıktı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları