BitcoinHaberler

Ava Giden Polisler Avlandı! Gizli Polisin Bitcoinlerini Çalıp Kaçtılar!

Güvenlik güçlerinin Bitcoin konusundaki yetersizliği suçlulara yarıyor.

Bitcoin (BTC) ve kripto paraların dijital ortamda kolay bir şekilde işlenebilir olması yasa dışı suçluları da bu alana itmeye başladı.

Yeni Zelanda polisi yasa dışı kara para aklama konusunda şüphelendikleri suçlular hakkında gizli bir soruşturma yürütmeye başladı.

Gizli soruşturma kapsamında bir polis memuru 45 bin dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

Soruşturma sırasında polis memurunun aldığı BTC’yi koruma hususunda eksiklikleri nedeniyle suçlular 45 bin dolarlık BTC’yi de alıp ortadan kayboldu.

BTC hırsızlığından sonra ayrı bir soruşturma daha başlatıldı ancak yürütülen gizli soruşturma kapsamında paranın nerde olduğu ve hırsızların kimlik bilgileri hakkında herhangi bir bilginin ortaya çıkmadığı görüldü.

Hırsızlık sonrası Yeni Zelanda Ulusal Organize Suçlar Grubu Müfettişi Stuart Mills , suçluların yurt dışına çıktığını ve büyük bir dolandırıcılık çetesinin mensubu olduklarını düşündüklerini söyledi.

Mills ayrıca güvenlik güçlerinin bu hırsızlık olayından gerekli dersleri çıkardığını ve bir daha böyle bir olayın yaşanmaması için daha sert önlemler alınacağını belirtti.

Yen Zelanda’da yaşanan bu olay sonrasında ilgili otoritelerin benzer vakaların yaşanmaması için kripto paralar üzerinden yapılan kara para aklama operasyonlarındaki prosedürlerin nasıl iyileştirilebileceği konusunda istişarelere başladığı bildirildi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu