Haberler

Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği: Türkiye’nin Kripto Para Hacmi Aylık 5 Milyar Dolar!

Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Kadir Kurtuluş'un iddiası.

Nexo

Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Kadir Kurtuluş, kripto para birimlerinin Türkiye ve Türk halkının çok yakından ilgisini çeken yatırımlar olduğunu ancak herhangi bir yasal düzenleme olmayışının Türkiye’nin bu konuda bazı eksikleri olduğuna işaret ettiğini açıkladı. Kripto para birimi sahibi yatırımcıların sayısının gün geçtikçe daha fazla artmaya başladığını ve bu konuda ayda 5 milyar doların üzerinde bir hacim oluştuğunu söyledi. Bu iddialar ne kadar doğru, aylık kripto para hacmi 5 milyar dolar mı, veya daha mı yüksek gibi sorulara henüz yanıt bulabilmek mümkün değil. Zira Türkiye ile ilgili LocalBitcoins ve diğer kripto para borsalarından aylık bir veri açıklanmıyor.

Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Kadir Kurtuluş’un yasal boşluğa dikkat çekmesi Türkiye’nin de aslında önünde büyük bir düzenleme gerektiren konuda suskun olduğunu ve arafta bıraktığını gösteren araştırma olmuş. Bitcoin sahibi Türk sayısı artarken yatırımcıların yasal düzenlemeler olmadan kripto paraları suistimal ederek kötüye kullanmaları daha kolay oluyor ve sorunlar yaşanabiliyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı