Kripto HaberleriHaberlerAvrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği: Türkiye'nin Kripto Para Hacmi Aylık...

Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği: Türkiye’nin Kripto Para Hacmi Aylık 5 Milyar Dolar!

Takip et

Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Kadir Kurtuluş, kripto para birimlerinin Türkiye ve Türk halkının çok yakından ilgisini çeken yatırımlar olduğunu ancak herhangi bir yasal düzenleme olmayışının Türkiye’nin bu konuda bazı eksikleri olduğuna işaret ettiğini açıkladı. Kripto para birimi sahibi yatırımcıların sayısının gün geçtikçe daha fazla artmaya başladığını ve bu konuda ayda 5 milyar doların üzerinde bir hacim oluştuğunu söyledi. Bu iddialar ne kadar doğru, aylık kripto para hacmi 5 milyar dolar mı, veya daha mı yüksek gibi sorulara henüz yanıt bulabilmek mümkün değil. Zira Türkiye ile ilgili LocalBitcoins ve diğer kripto para borsalarından aylık bir veri açıklanmıyor.

Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Kadir Kurtuluş’un yasal boşluğa dikkat çekmesi Türkiye’nin de aslında önünde büyük bir düzenleme gerektiren konuda suskun olduğunu ve arafta bıraktığını gösteren araştırma olmuş. Bitcoin sahibi Türk sayısı artarken yatırımcıların yasal düzenlemeler olmadan kripto paraları suistimal ederek kötüye kullanmaları daha kolay oluyor ve sorunlar yaşanabiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları