HaberlerKripto Para

Avrupa Birliği Üyeleri Kendi Anlık Ödeme Sistemlerine Sahip Olmayı İstiyor

Bugün kullanılan tüm ödeme sistemleri ABD merkezli. MasterCard ve Vısa her yıl milyarlarca dolar kazanıyor.

Dünya finans sistemini döndüren ülke ABD, anlık ödeme sistemlerini de kontrolü ve egemenliği altında tutuyor. Dijital ödemelerden kredi kartlı ödemelere kadar ABD bugün dünyanın tüm ülkelerinde aktif finans sistemini kullanıyor. Örneğin İran’da artık MasterCard ve Vısa yaptırımlar nedeniyle kullanılamadığı için ülke dış ticaret yapmak istese ve herhangi bir yaptırım olmasa bile zorlanacak düzeyde bulunuyor.

Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcılarından Valdis Dombrovskis, bugün bu durumun artık değişmesini istedikleri için Avrupa Birliği üyesi ülkeler tarafından kullanılabilecek anlık ödeme sistemlerini geliştirmeye yönelik adımlar attıklarını ve bu konuda ABD’ye rakip olmayı düşündüklerini açıkladı.

ABD ve Avrupa arasında sıcak bir dostluk var ve bu dostluk her alanda iki tarafında kazan-kazan ilişkisine dayanıyor. Avrupa kendi savunma sistemlerine trilyonlarca dolar harcamak zorunda kalmıyor ve ABD onları olası durumlarda nükleer başlıklı füzeler dahil her türlü koruma önlemlerini alıyor. Avrupa ülkeleri de bunlar karşılığında ABD ile uzun yıllardır iyi anlaşıyor.

Hal böyleyken AB’nin Visa veya Mastercard gibi bir sistem yerine kripto paraları kullanarak bir ödeme yöntemi çıkaracağı iddia ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu