Haberler

Avrupa Birliği (AB) 2024 Yılına Kadar Kripto Para Yasaları Yayınlamayı Hedefliyor

Brüksel merkezli Avrupa Birliği (AB) yönetiminden yeni karar.

Avrupa Birliği (AB) raporlarına göre Birlik, 2024 yılına kadar kripto varlıklar olarak adlandırılan stablecoin ve blockchain konusu başta olmak üzere kripto para birimleri ile ilgili yasal çerçeve belirlemek istediklerini doğruladı. Washington yönetimi henüz bugüne kadar kripto para birimleri ile ilgili yeni kurallar koymazken, AB’nin ise yeni kurallar belirlemesi durumunda ABD’nin de o tarihe kadar harekete geçebileceği, hatta ABD’nin çok kısa süre içerisinde bugünden itibaren 6 ay içerisinde kripto para düzenlemelerini küresel olarak uygulayabilecek güçte olduğu biliniyor.

Avrupa Birliği (AB) yönetiminin kripto para, blockchain, stablecoin düzenlemelerinin nasıl olacağı merak konusu olurken, özellikle de herhangi bir yasak uygulanmayacak. Sadece Birlik üyesi ülkeler arasında bu konularda yasal düzenlemelere gidilecek ve olası güvenlik önlemleri alınmış olacak.

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu