binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinAvrupa Birliği Bitcoin ETF'inden Daha Büyük Bir Hamleye Hazırlanıyor!

Avrupa Birliği Bitcoin ETF’inden Daha Büyük Bir Hamleye Hazırlanıyor!

ESMA, kripto para birimlerinin yatırım ürünlerine dahil edilip edilmeyeceği konusunda sektör liderleri ve uzmanlardan görüş istedi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasasında Mayıs ayında SEC’in spot Ethereum ETF başvuruları hakkında vereceği karar merakla beklenirken, Avrupa Birliği’nden önemli bir hamle geldi.

İlgili Haber  Grayscale CEO'sundan Ethereum (ETH) Açıklaması: "Vazgeçmedik!"

DLNews’in haberine göre Avrupa Birliği Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA) kripto para birimlerinin yatırım ürünlerine dahil edilip edilmeyeceği konusunda sektör liderleri ve uzmanlardan görüş istedi.

Bu noktada ESMA, kripto para birimlerinin “Devredilebilir Menkul Kıymetlerde Toplu Yatırım Fonları’na yani UCITS‘e” dahil edilip edilmeyeceğini araştırıyor.

Bu hamleyi değerlendiren uzmanlar, kripto paraların spot Bitcoin ETF’lerinden daha büyük bir pazara erişmesini sağlayabilecek bir hareket olduğunu belirterek “Bu hamle, 12 trilyon Euro’luk bir pazar olan UCITS aracılığıyla kripto para birimlerine daha geniş erişimin kapısını açıyor .” dedi.

Mali düzenleme uzmanı Sean Tuffy yaptığı açıklamada, “ESMA kripto paraların yatırım ürünlerine dahil edilmesi konusunda ikna olursa, bu kripto paraları Avrupa’da yaygınlaştırmanın son adımı olacaktır. Bu hamle sonrasında dahaçok kişi kripto paralara yönelir ve herşey değişir.” dedi.

Tuffy, ABD ve Hong Kong düzenleyicilerinin bu yıl spot Bitcoin ETF’lerini onayladığına ve sonrasında pek çok yeni yatırımcının kripto para sektörüne geldiğine de dikkat çekti.

Uzmanlar son olarak ESMA’nın kripto paraları UCITS bünyesine alması etkisinin ABD spot ETF’lerinden daha önemli olacağını ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail