Haberler

Avrupa Birliği, Kripto Para Düzenlemelerinden Uzak Duruyor

Avrupa Birliği'nin kripto para düzenlemelerinden birlik içerisinde ülkelerin isteğinin de olmaması nedeniyle uzak durduğundan söz ediliyor.

ABD’de ve Avrupa Birliği’nde kripto para düzenlemelerinin ilk günden beri beklenen bir gerçek olduğunu artık bilmeyen yoktur. Avrupa Birliği, kripto para birimi düzenlemeleri konusunda yeni adımlar atmazken, özellikle Fransa tarafından sunulan kripto para düzenleme önergesi üzerinde de pandemi nedeniyle çalışmaların durmasa bile yavaşlamış olabileceğine değiniliyor.

Bir süredir özellikle pandeminin ekonomik etkilerini nasıl azaltacak olduğu konusuna yanıt arayan Avrupa Birliği’nin bu dönemde önceliğinin üye ülkelerin ekonomisini normal seviyelerde tutmak, ülkeler ile yakından anlaşmaları takip ederek tüm paydaşların haklarını korumak olduğu iddia edilmekte.

Ancak kripto para düzenlemeleri gibi benzer çok öncelikli olmayan düzenlemelerin bu dönemde pek fazla ilgi çekmediği, bunun ise doğal bir süreç olduğuna işaret ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu