Kripto HaberleriHaberlerAvrupa Birliği, kripto paralar konusunda 'endişeli'

Avrupa Birliği, kripto paralar konusunda ‘endişeli’

Takip et

Avrupa Birliği’nin kripto paralar konusunda dahi endişeli olduğu ve bu yönde yapılacak çalışmalar kapsamında tüm problemleri gidermek için çaba harcamak üzere olduğu iddia ediliyor. Bitcoin dolayısı ile ekonomisine zarar gelebilecek olduğunu düşünen Avrupa Birliği üyesi ülkelerin bundan endişe etmesinin nedeni son dönemde kendilerine karşı ABD tarafından uygulanan ekonomik baskı ve yaptırımların başarılı olması, Çin tarafının AB’ye karşı tutumu ve Rusya tarafının AB’yi parçalamak istemesi dolayısı ile olduğu düşünülüyor.

ABD’nin yaptırımları ”kalp” kırdı

Avrupa Birliği’ne göre kendilerine uygulanan ”vergi” adı altındaki yaptırımlar AB üyesi ülkelerde hayal kırıklıklarına ve kalp kırıklıklarına sebep oldu. Bunun arkasında kripto paraların birlik içerisinde aktif kullanılabilecek olduğu endişesi vergi kaçırmaya sebep olacak olduğu için bu konuda yeni önlemler alınmaya çalışıldığı ve bu önlemlerin nasıl, ne zaman alınacak olduğu konusunda bilgi bulunmuyor.

  • Avrupa Birliği, ekonomik konularda acil önlemleri beklemeden aniden alması ile bilinen bir birlik ve en ufak zararda hemen gerekli adımları atmaya başlayan ”birlik” olarak tanınıyor.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları