Blockchain

Avrupa Birliği’nin Blockchain Teknolojisine Az İlgisi, Kayıp İle Bitebilir

Avrupa Birliği, zincir teknolojisinde gerekli adımları atmıyor.

Avrupa Birliği üyesi ülkeler ve birliğin kendisi kripto paralar konusunda ve zincir teknolojisi konusunda gerekli adımları kısa vadede atmayı düşünmüyor. Kripto paralara çok az zaman ayıran ve ABD gibi sadece izlemekle yetinen AB’nin kripto para birimleri konusundan zarar görebilecek olduğu kadar, zincir teknolojisi sektöründe geç kalmasının da birlik ve üyesi ülkelere zarar verebilecek olduğu tartışılıyor. Avrupa Birliği, kripto paraların geleceği hakkında henüz kesin kararlar almadı ve yakın zamanda kesin kararlar alacak gibi görünmüyor. Bu ve buna bağlı nedenler ile birliğin kısa vadede Blockchain teknolojisi çalışmalarına başlarsa gelecekte bu teknolojiden çok fazla faydalanabileceği, yakın zamanda çalışmalara başlamazsa gelecekte kayıplar yaşayabilecek olduğu değerlendiriliyor.

ABD ile aynı politikayı izliyor

Avrupa Birliği, ABD’nin kripto paralar ve Blockchain teknolojisi politikasının birebir benzerini uygulayarak, sadece izliyor. Kripto para birimlerini sadece izleyen ve takip eden Avrupa Birliği, kripto paraların güvenlik riskleri yaratmadığını, önlemler almanın yeterli olduğunu düşünürken, henüz neredeyse Avrupa Birliği’ne özel önlemler alınmadı ve yakın zamanda da alınması beklenmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu