BitcoinHaberlerKripto Para

Avrupa Birliği’nin Gündeminde Kripto Paraların Yasadışı Kullanımı Var!

Avrupa Birliği Kripto Paralara Yönelik Yeni Departman Kuruyor!

Tüm dünyada kripto paraların kullanım alanının genişlemesi ve kripto paralara artan ilgi Avrupa Birliği’ni harekete geçirdi.

Yayınlanan Reuters raporuna göre: AB, kara para aklama ve dijital varlıkların kullanılabileceği yasa dışı faaliyetlerle mücadele için yeni bir departman kurmayı planlıyor.

Departmanın adının “Kara Para Aklamayla Mücadele Otoritesi (AMLA)” olacağı belirtiliyor.

AB’nin yürütme organı Avrupa Komisyonu’na göre kripto paralar yasadışı kara para aklama işlemlerinde  kullanılabilir olduğundan daha sert ve özenli düzenlemelerin olması gerekiyor. Zira dijital varlıklar terör örgütlerinin finansmanında dahi kullanılabiliyor.

Yasa dışı para aklama suçlularının ülkelerin ulusal düzenlemeleri arasındaki farklılıklardan yararlanmasını önlemek için “AMLA” tarafından getirilecek kuralların AB üye devletler üzerinde doğrudan bağlayıcı olacağı da belirtildi.

Avrupa Parlamentosu Alman Yeşiller Partisi üyesi Sven Giegold, getirilmesi planlanan yeni düzenlemeler konusunda Avrupa Birliği’nin çabalarına dikkat çekerek kurulacak departmanın yasa dışı para suçlarına karşı daha etkili sonuçlar ortaya çıkaracağını söyledi.

“Tek tip standartlar ve daha merkezi denetim ile AB Komisyonu, mali suçlara karşı tutarlı eyleme olanak sağlamak için önemli iyileştirmeler getiriyor. AB bu arada, AML kurallarını gerektiği gibi uygulamayan AB ülkelerine karşı yasal işlem başlatmalıdır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
CryptoFB

Normal paralar ile sanki yasadışı işlem yapılmıyordu. Alası yapılıyordu. Dünyadaki uyuşturucu ticaretleri de keten kumaşı ile yapılıyordu sanki.

Faik

Euro yasa dışı kullanılmıyormu onu da yasaklasınlar

Last edited 11 ay önce by Faik

Başa dön tuşu