Haberler

Avrupa Birliği’nin Trilyon Dolara İhtiyacı Olabilir!

Avrupa Birliği üyesi ülkelere ihtiyaçları için geçtiğimiz günlerde en az 500 milyar Euro yardım gerektiğine değinilmişti.

Washington yönetimi 2.2 trilyon doları aşan yardımlar yaparken, Avrupa Birliği ise 500 milyar Euro daha ilave kaynak gerektiğine işaret etti. ABD’ye göre nüfusu çok daha fazla olan AB üyesi ülkelerin bu dönemde parasal açıdan yaşadıkları zorlukların giderek daha fazla arttığından söz ediliyor.

Bir süredir devam eden tartışmalar dolayısı ile AB’de dağılma süreci olup olmayacağı merak konusu olurken, AB ise bu tür bir durumun gerçek olmayacağına işaret ediyor ve her üye ülkenin gerekli adımları atmaya devam ettiğine işaret ediyor.

Ancak göründüğü kadarıyla AB’nin bu dönemden sonra 1 trilyon doları aşabilecek üye ülke yardımlarına ihtiyacı olabileceği, başta Almanya ve Fransa’nın bu büyük yardımlardan yararlanması gerekebileceği söz ediliyor.

750 milyar Euro’dan fazla yardım paketi açıklayan Almanya ve Fransa 1 trilyon dolardan fazla yardım programı başlatırken, AB nezdinde birkaç milyar dolarlık yardımlar yapılmıştı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu