BitcoinEthereumHaberlerKripto Para

Avrupa En Aktif Kripto Para Ekonomisi Oldu! Kurumsalların Ethereum İlgisi Öne Çıktı!

Avrupalı kurumsal yatırımcılar DeFi alanında aktif olarak yer alıyor.

Bitcoin ve dijital varlıklara artan yatırım ve ilgi araştırma şirketlerini de bu alanda çalışma yapmaya yöneltti.

Analiz ve anketleri ile her zaman ilgi çekmeyi başaran araştırma şirketi Chainalysis’in son yaptığı ankete göre Kuzey, Orta ve Batı Avrupa (CNWE) geçen yıl 1 trilyon doların üzerinde kripto varlık alarak dünyanın en aktif kripto para ekonomisi haline geldi.

Rapora göre CNWE Bölgesinde Temmuz 2020 ile Haziran 2021 arasında kripto para birimi alımı, küresel kripto faaliyetinin %25’ini oluşturuyor.

Avrupa kripto pazarında perakende yatırımcılar sadece küçük bir kısmı oluştururken büyük kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesiyle işlem hacmi önemli bir artış yaşadı.

Kurumsal yatırımcıların Temmuz 2020’de işlem değeri 1,4 milyar dolar iken Haziran 2021’de 46,3 milyar dolara yükselerek CWNE bölgesi kurumsalların adeta evi haline geldi.

Chainalysis’in verileri kurumsal yatırımcıların işlemlerinin çoğunluğunun borsalar yerine DeFi platformlarına gittiğini ve özellikle Ethereum ile yapıldığını gösterdi.

Ankette şaşırtıcı olarak Birleşik Krallık 170 milyar dolarlık kripto işlem hacmi ile CNWE bölgesindeki diğer ülkelere liderlik ediyor.

Chainalysis pazarlama müdürü Henry Updegrave, Cointelegraph ile yaptığı röportajda: “İngiltere’nin büyümesi, büyük ölçüde işlem hacminin çoğunu sağlayan büyük ölçekli transferlere dayalı olarak artan kurumsal yatırımdan kaynaklanıyor” dedi.

Bitcoin’de yaşanan boğa piyasası, merkezi olmayan platformların ve akıllı sözleşme projelerinin piyasaya girmesi CNWE bölgesinde kripto ekonomisinin yükselişine önemli katkıda bulundu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu