Kripto HaberleriHaberlerAvrupa Kripto Para Borsası Sayısında Rekor Kırdı, Ya Türkiye?

Avrupa Kripto Para Borsası Sayısında Rekor Kırdı, Ya Türkiye?

Takip et

Bitfury tarafından yeni bir araştırma çalışması yapıldı. Yapılan araştırma sonucunda kripto para birimi borsalarının sayısının Türkiye’de 4, Avrupa’da ise 49 olduğu açıklandı. Bitfury araştırmasında en fazla kripto para birimi borsasının Avrupa genelinde olduğunu doğrularken, beraberinde İngiltere ve sonrasında ABD geliyor. ABD’nin 3. sırada 27 kripto para birimi borsası ile adından söz ettirdiği bilinse de aslında 3. sırada ”bilinmeyen” adı ile bilinmeyen ükelerdeki kripto para birimi borsaları yer alıyor.

”Bilinmeyen” olarak açıklanan kripto para birimi borsalarının Türkiye ve diğer ülkelerde olabileceği ancak kendilerinin nerede oldukları ve yasal olarak hizmet verip vermedikleri konusunda bilgi yok. Türkiye’de çok fazla sayıda kripto para yatırımcısı olsa da diğer ülkelere göre kripto para piyasası hacminin Türk yatırımcıların elinde diğer ülkelere göre daha az olması nedeniyle çok sayıda kripto para borsası olmadığı bilinmekte.

ABD’nin 27 kripto para borsası ile 3. sıradaki borsa olması ülkenin çok sayıda yatırımcıyı barındırması ve güvenilir bir merkez olarak görülüyor olmasından da kaynaklanan bir neden sonuç ilişkisinin sonucu.

*Bitfury verileri.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları