Haberler

Avrupa Kripto Para Borsası Sayısında Rekor Kırdı, Ya Türkiye?

Avrupa genelinde kripto para birimi borsaları rekor kırıyor.

Nexo

Bitfury tarafından yeni bir araştırma çalışması yapıldı. Yapılan araştırma sonucunda kripto para birimi borsalarının sayısının Türkiye’de 4, Avrupa’da ise 49 olduğu açıklandı. Bitfury araştırmasında en fazla kripto para birimi borsasının Avrupa genelinde olduğunu doğrularken, beraberinde İngiltere ve sonrasında ABD geliyor. ABD’nin 3. sırada 27 kripto para birimi borsası ile adından söz ettirdiği bilinse de aslında 3. sırada ”bilinmeyen” adı ile bilinmeyen ükelerdeki kripto para birimi borsaları yer alıyor.

”Bilinmeyen” olarak açıklanan kripto para birimi borsalarının Türkiye ve diğer ülkelerde olabileceği ancak kendilerinin nerede oldukları ve yasal olarak hizmet verip vermedikleri konusunda bilgi yok. Türkiye’de çok fazla sayıda kripto para yatırımcısı olsa da diğer ülkelere göre kripto para piyasası hacminin Türk yatırımcıların elinde diğer ülkelere göre daha az olması nedeniyle çok sayıda kripto para borsası olmadığı bilinmekte.

ABD’nin 27 kripto para borsası ile 3. sıradaki borsa olması ülkenin çok sayıda yatırımcıyı barındırması ve güvenilir bir merkez olarak görülüyor olmasından da kaynaklanan bir neden sonuç ilişkisinin sonucu.

*Bitfury verileri.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı