Kripto HaberleriHaberlerAvrupa Merkez Bankası'dan Stablecoin Açıklaması: Adı Değişmeli

Avrupa Merkez Bankası’dan Stablecoin Açıklaması: Adı Değişmeli

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından yayınlanan genel durum – değerlendirme raporunda kripto para camiasında bile çok sayıda insanın adını duyduğunda “bu ne?” dediği stablecoinler ile ilgili “yanıltıcı ad değiştirilmeli, daha anlaşılabilir bir ad ile yenilenmeli” denildi.

Raporda, ECB’nin stablecoin için düşünceleri de olduğu ifade edildi ve stablecoinlerin gelecekte yedek rezerv aracı veya değer saklama-depolama aracı olabilecek olduğu bildirildi.

Dijital Euro konusuna da değinen ECB, “dijital Euro tüm dünyada Euro’nun liderliğini sağlayabilir ve herkes için en iyisi olabilir” denildi.

ECB, kripto para birimlerine değinmediği genel durum – değerlendirme raporunda özellikle de stablecoinler ile ilgili yaptığı ‘ad değişimi’ açıklaması ile çok sayıda insanı şaşırtmayı başardı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları