Haberler

Avrupa Merkez Bankası’ndan Halka Açık Dijital Euro Anketi

Avrupa Merkez Bankası (ECB) "kamu yararı" adına halka açık dijital euro anketi başlattı.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından hazırlanan dijital euro anketinde bireysel vatandaşlara, STK’lara, yatırımcılara, şirketlere ve siyasiler dahil herkesin yanıtlayabileceği bir anket oluşturuldu. Ankette dijital euro ile ilgili ne düşünüldüğü, öncelikler ve diğer önemli görülen soru işaretlerine yanıt aranırken, özellikle bireysel vatandaşların bu konuda ne düşündüğünün önemli olduğu belirtiliyor.

“stratejik özerklik” Vurgusu

Avrupa Merkez Bankası (ECB) özellikle dijital euro sayesinde Euro Bölgesi’nin “stratejik özerklik” yaşayabileceğine, ekonomik olarak dengelerin euro açısından daha gelişme yönünde artış gösterebileceğine işaret ediyor.

Henüz ECB’nin kesin olarak ne zaman dijital euro çıkaracağı bilinmese bile gelecek 6 ay içerisinde bile dijital euro para birimini halka sunmaya hazır olabileceğine dönük tahminler var.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu