Haberler

Avrupa Ülkelerinde Dijital Ödemeler Ve İnternet Kullanımı Artıyor

Avrupa genelinde evde olan çok sayıda insan internet üzerinden alışverişi tercih ediyor.

ABD ve Avrupa’da internet üzerinden alışveriş son dönemde oldukça fazla sayıda insanın tercih ettiği yöntemlerden bir tanesi. Sürekli olarak daha fazla insan internet üzerinden alışveriş yapmaya başladılar ve e-ticaret sitelerinin gelirlerinde beklenmedik düzeylerde gelecek çeyrekte sonuçlar çıkması yönünde bazı beklentiler oluştu.

Avrupa’da insanlar dijital ödeme yöntemlerini zaten çok sık kullanırken, özellikle orta yaşlı gruplarda banka ve kredi kartı kullanımı konusunda geçmişe göre bu dönemde kapıda ödemelerde temassız yöntemler ve diğer ödeme tercihlerini seçmeye başladılar.

Avrupa merkezli çok sayıda internet sitesi yaptıkları duyurularda temassız ödemeler kabul ettikleri ve nakit ödemeler yerine kredi kartları ile ödemeler yapılmasını önerdiklerini belirtti.

ABD’de ise zaten dijital ödemeler çok aktif yoğun bir şekilde kullanılsa da duyurular sürekli artıyor. Özellikle orta ve uzun vadede bu durum sebebiyle kripto para algısını tüm dünyada daha fazla benimsenecek gibi görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu