Haberler

Avrupa’da Alarm Çalıyor: Milyarlarca Dolarlık Fon Gerekiyor!

Avrupa İstikrar Mekanizması (ESM) Başkanı Klaus Regling, Avrupa ekonomisine 500 milyar Euro gerektiğini duyurdu.

Bir süre önce başlayan corona virüsü salgınından en fazla etkilenen kıtalar arasında yerini alan Avrupa, bugünlerde çok ciddi ekonomik kayıplar veriyor. Avrupa ekonomisi ciddi kayıplar yaşamaya devam ederken çok sayıda insan gelecekte ekonomilerin daha fazla alt üst olacağını düşünüyor.

Avrupa İstikrar Mekanizması (ESM) Başkanı Klaus Regling, bu konuda yaptığı açıklamada olası problemlerin önüne geçmek, olası sorunları engellemek gibi konularda bazı maddi destekler gerektiğini, en az 500 milyar Euro değerinde fon gerektiğine işaret etti.

Bu açıklama Euro kurunun diğer para birimleri karşısında düşebileceği düşüncesi yaşatırken, bazı kripto para yatırımcıları ise Euro kurunun düşmeyeceğini, aksine yükseleceğini iddia ettiler.

Avrupa İstikrar Mekanizması (ESM) Başkanı Klaus Regling’in açıklaması kısa süre içerisinde özellikle Fransa ve Almanya’da ilgi odağı oldu. Birçok uzman korona virüs etkisi geçse bile ekonomide yaşanan bu dalgalanmaların ileriki dönemde daha büyük sorunlara sebep olabileceğini ifade ediyor ve altın, gümüş, Bitcoin gibi ürünlere ilginin daha da artacağını düşünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu