Haberler

Avrupa’nın gözü kripto paralarda

Avrupa Birliği’nin gözü bugünlerde kripto paralar ile ilgili olarak ne yapılacak olduğunda. Kripto para fiyatlarının bir aşağı, bir yukarı yönlü olarak hareket ettiği bu hafta AB‘nin de kripto paralar ile ilgili yakın geçmişteki açıklamaları hala daha göz önüne geliyor.

Birçok Avrupalı henüz daha kripto paralara yatırım yapmazken, Avrupa olası bir sorunda ne yapacak olduğunu, nasıl önlemler alınabilecek olduğunu düşünüyor. Henüz bu şekilde bir önlem alınamayacak olmasından ötürü AB’nin yakın geçmişte pek bir adım atmadığı ama yasal olarak bazı adımlar atmak konusunda ısrarcı olabilecek olduğu düşüncesi gün geçtikçe daha fazla artıyor.

AB’nin düşüncesi ne?

AB’nin asıl düşüncesinin yöneticiler ortaklığında kripto paralara bir yasak uygulamak değil, ancak kripto paraların nasıl ve ne zaman olası durumlarda neler olabilecek olduğunu belirlemek yönünde. AB’ye göre kripto paralar bir risk olmamasına rağmen gelecekte artış olması veya hükümetler arasında yaşanacak olası çatışmalarda fonlama amacı ile kullanılabilecek olduğundan dolayı bu konuda bazı yasal önlemler alınmasının iyi bir seçenek olduğu görüşü hakim durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu