Haberler

Avustralya’da Bir Adam Kripto Para Aklama Suçundan Tutuklandı!

Avustralya'da ismi açıklanmayan 38 yaşındaki adam kara parayı kripto parayla aklama suçlarından tutuklandı.

ABD, AB ve diğerleri derken şimdi de Avustralya’da yaşanan olayda bir adam kayıt dışı paraları kripto para ile aklayarak ülkeye zarar verme suçlarından federal yetkililer tarafından tutuklandı. Yetkililer olayla ilgili adamı bir süre izledikleri ve bundan emin olmalarının ardından ilk adımları hızlı bir şekilde atmaları ile tutukladıklarını bildirdi. 38 yaşındaki genç adamın neden tutuklandığı konusunda polis yetkilisi kara para aklama suçunu neden olarak gördüklerini ve kripto para suçlarından değil, kripto para ile kara para akladığı için tutuklandığını açıkladı.

Bitcoin ile kara para aklama vakaları giderek artarken hükümetler bu konuda önlem almakta zorlanıyor. Hükümetler bu konuda önlemleri sürekli alsa da yetkililer bu konuda gelecekte daha fazla sık sık karşı karşıya kalabileceklerini düzenlemelerin bugünden hazırlanmasının iyi bir karar olduğunu düşünmekteler.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı