coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerAvustralya Ulusal Bankası'ndan Büyük Kripto Para Adımı Geldi

Avustralya Ulusal Bankası’ndan Büyük Kripto Para Adımı Geldi

National Australia Bank'ın (NAB) girişim kolu, yeni yaptığı yatırımında bu kez kripto para sektörünü seçti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

National Australia Bank’ın (NAB) girişim kolu NAB Ventures, kripto para ve dijital varlıkların kurum düzeyinde saklanmasını sağlayan bir platform olan Zodia Custody’ye stratejik bir yatırım yaptı.

Platform ayrıca Standard Chartered, Northern Trust ve SBI Holdings gibi diğer büyük finans kurumları tarafından da destekleniyor.

NAB Ventures’tan gelen ve miktarı açıklanmayan yatırım, Zodia’nın 2023’ün sonlarında faaliyete geçtiği Avustralya’ya doğru genişlemesini destekleyen önemli bir hamle. Bu hamle, bankaların ve diğer finans kuruluşlarının kripto para saklama kavramını giderek daha fazla benimsediği, kriptografik anahtarları yönetmek ve ticaret, tokenleştirme ve daha fazlasıyla ilgili kullanım durumlarını keşfetmek için genellikle üçüncü taraf hizmetlerini tercih ettiği bir dönemde geldi.

İlgili Haber  Büyük Kripto Hedge Fonundan Açıklama: Piyasaya 1 Milyar Dolarlık Sermaye Enjekte Etmeye Hazırlanıyorlar

NAB Ventures Genel Müdürü Amanda Angelini, “NAB Ventures’ın Zodia’ya yaptığı yatırım, yenilikçi yaklaşımları, kurum düzeyinde güvenlikleri ve düzenleyicilerle güçlü çalışmaları gibi bir dizi faktöre dayanıyordu” dedi.

Ayrıca, Zodia Custody kendisini ASX’ten onay bekleyen dijital varlık ETF’lerinin başvuru sahipleri için tercih edilen saklama kuruluşu olarak konumlandırıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları