Haberler

Avustralya Vergi Dairesi (ATO) Kripto Para Tüccarları İle İletişime Geçecek

Avustralya Vergi Dairesi (ATO) tarafından yapılan açıklamada kripto para birimi tüccarları ile vergi konusunda iletişime geçileceği açıklandı.

Avustralya Vergi Dairesi (ATO) tarafından yapılan açıklamada ülkedeki kripto para tüccarlarının hepsi ile özel olarak iletişim kurulduğu/kurulacağı bilgisi açıklandı. Tüm tüccarların vergi ile ilgili olarak neler yapmaları, nasıl düzenlemeler olduğu hakkında bilgi edinmeleri için girişimlerde bulunacak olduklarını açıklayan Avustralya Vergi Dairesi (ATO), bu konuda tüccarların vergi ödemesi konusunda iletişimde kalacaklarını açıkladı.

Avustralya’nın genelinde uygulanan vergi yasalarına rağmen zaman zaman ülkede kripto para birimi yasaları ile ilgili bazı soru işaretleri bulunuyor. Resmi olarak yasaları bilmeyen çok sayıda tüccar vergi ödemesi yapmıyor veya eksik olarak vergi ödemesi yapıyor. Bazı tüccarlar ise fazladan ödeme yapmak zorunda kalabiliyorlar.

Bu konuda çok uzun süredir düzenleme isteği olmasına rağmen görünen o ki yakın zamanda Avustralya Vergi Dairesi (ATO) tarafından bir düzenleme yapılacak gibi görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu