Kripto HaberleriHaberlerAvustralya'da Bitcoin ATM'si ile 35 bin dolar çalındı

Avustralya’da Bitcoin ATM’si ile 35 bin dolar çalındı

Takip et

Avustralya’da yaşanan olayda, kripto para ATM cihazı kullanan dolandırıcı saldırganlar tam 35 bin dolarlık vurgun yaptılar. Avustralya’da yaşanan olayda kripto paralar kullanılmadı ancak ülkede kurulu olan bir Bitcoin ATM’si kullanılarak vurgun yapıldı. Yapılan vurgunun sonucu ise 35 bin dolar kadar oldu. 4 göçmeni hedeflerine alan dolandırıcılar, 4 göçmenin vergi borçları olduğunu ve bu borcu ödememeleri durumunda kendilerinin uzun bir süre hapis yatacak olduklarını telefonla bildirdiler. Bu telefon görüşmesinin hemen ardından vergi borcunun ödenmesi durumunda hapis cezasına çarptırılmayacak olduklarını belirten dolandırıcılar, hemen 4 göçmenin bankadaki paralarını çekmesini ve kendi talimatlarını dinlemelerini önerdi.

Bitcoin ATM’si kullandırdılar

Dolandırıcılar, göçmenlerin hemen yakında bulunan Bitcoin ATM’sine gitmelerini ve bu parayı sözde devlete ait olan hesaba yatırmalarını istedi. 4 göçmen ise hapis cezası korkusu ile bu parayı yatırırken, Avustralya polisi olay ile ilgili olarak hemen soruşturma başlatıldığını duyurdu.

  • Avustralya polisi bu ve buna benzer dolandırıcılık vakalarında artış olabileceğini belirtti ve bu konuda önlemler alınması konusunda vatandaşların çok fazla dikkatli olmasını basına açıkladı.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları