fbpx
Haberler

Avustralya’da Devlet Bilgisayarı Bitcoin Madenciliği İçin Kullanıldı

Avustralya bir ilki tecrübe etmekte!

Avustralya’da yaşanan bir olayda devlet dairesinde çalıştığı resmi olarak doğrulanmayan bir adamın devlete ait bilgisayarları kullanarak kripto para madenciliği yaptığı ve bundan bugüne kadar 9.000 dolar kazanıp devleti bundan 10-15 kat fazla zarara soktuğu açıklandı.

Avustralya yerel basınında çıkan haberlerde adamın kripto para madenciliği için devlet bilgisayarlarına tam erişimi olduğu ve bu bilgisayarlarda yaptığı ayarlamalar sonrasında kripto para madenciliği yaptığı yerel basınca açıklandı. Yapılan açıklamada adamın bu davranışının onlarca yılı aşkın hapis cezası almasına sebep olabilecek olduğu açıklandı.

Bu hamlesi ile devlet bilgisayarlarını yavaşlatan ve Avustralya vatandaşlarına sunulan hizmetleri aksatan, aynı oranda büyük bir gider yaratan elektrik konusunda madencilik sonucunda sorun olan Avustralyalı adamın hakkında hapis cezası istendiği açıklandı. Resmi kayıtlara göre devlet dairelerinin denetimi sırasında bu ve buna benzer olaylar ortaya çıkabiliyor. Denetimden kaçabileceğini sanarak hareket eden bu kişiler büyük oranda hapis cezaları ve para cezaları ile karşı karşıya kaldığı için Avustralya’da da önlemler sıkı sıkıya denetleniyor ve sürekli yeni önlemler alınmaya devam ediyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı