XRP

Avustralyalı Hırsız 100.000 XRP Çaldıktan 2 Yıl Sonra Tutuklandı!

Avustralyalı 25 yaşındaki Kathryn Nguyen adlı kadın tutuklandı.

2018 yılında XRP’nin en yüksek değerde olduğu zaman 56 yaşındaki bir kripto para yatırımcısının SIM kartını ele geçirerek 400.000 dolar değerinde 100.000 XRP’sini çalan 25 yaşındaki genç hırsızın tutuklandığı bilgisi paylaşıldı. Avustralya güvenlik güçlerinden yapılan açıklamada, kadının henüz 25 yaşında olduğu, olay zamanında ise 23 yaşında olduğu bildirildi.

23 yaşındayken işlediği suçtan dolayı geçtiğimiz günlerde tutuklanan kadının o dönem 400.000 doların üzerinde değere sahip olan şimdi ise 30.000 dolar civarında para eden 100.000 XRP’yi çalmaktan suçlu bulunduğu doğrulandı.

Yaşanan bu olay akıllara SIM kart güvenliğini getirirken, aynı zamanda kripto para birimlerine yüksek miktarlarda yatırım yapmanın eğer ki gerekli önlemler alınmaz ve yeterli bilgi sahibi olunmaz ise güvenlik açıklarından yararlanılması ve bunun sonucunda kayıplara sebep olduğu haberlerini getirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu