HaberlerKripto Para

Avustralya’nın En Büyük Bankası’ndan Kripto Para Uyarısı Geldi!

Ünlü CEO bankaların kripto para piyasasının dışında kalmaması gerektiğini söyledi.

Avustralya’nın en büyük bankası olan Commonwealth Bankası’nın CEO’su Matt Comyn, Bloomberg muhabiri Nabila Ahmed ile yaptığı röportajda kripto para piyasasına dair açıklamalarda bulundu.

Ünlü bankanın CEO’su Matt Comyn, kripto para birimlerinin “çok değişken ve spekülatif” olduğunu kabul ettiğini ancak bankaların daha büyük bir riskle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Comyn ayrıca, bankaların kripto paraları destekleyen teknolojiyi benimsememesi halinde kripto piyasasının tamamen dışında kalacağını düşündüğünü ifade etti.

Banka müşterilerinin kripto para birimleri ile ilgili müthiş talebi olduğunu belirten Commen Bank CEO’su, kripto para piyasası değişkenlik gösterse de bu taleplerin karşılanması için bankaların çalışma yapması gerektiğini vurguladı.

“Bankaların kripto para piyasasına katılmasında riskler görüyoruz, ancak katılmamasında daha büyük riskler görüyoruz”

Comyn, Commen Bankası’nın kripto para birimlerini çok değişken ve spekülatif olarak gördüklerini söyledikten sonra devam etti:

“Varlık sınıfının kendisi hakkında bir görüşümüz olmadığını söylemek önemli. Ancak sektörün ve teknolojinin yakın zamanda ortadan kalkacağını da düşünmüyoruz. Bu yüzden bunu anlamak istiyoruz, riskler konusunda doğru açıklamalarla müşterilerimize rekabetçi bir teklif sunmak istiyoruz.”

Commen Bank, geçtiğimiz günlerde ABD merkezli kripto para borsası Gemini’den küçük miktarda hisse satın aldıklarını açıklamıştı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu