blank
Haberler

Avusturya Blockchain Merkezi (ABC) Kuruluyor

Avusturya'da Blockchain merkezi kurulacak.

Avusturya yönetiminin aldığı son karar ülkede bir Blockchain merkezi kurulmasına onay verilmesi ve ülkedeki bu merkezden zincir teknolojisi şirketlerinin ve yöneticilerinin tam zamanlı olarak merkezde çalışmasına kolaylık ve imkan verecek. Zincir teknolojisinin geliştirilmesi ve ülke ekonomisi üzerinde etkisinin gelecekte büyük olabilecek olduğuna yönelik beklentiler Avusturya Blockchain Merkezi (ABC) kurulması ile sonuçlandı. Ülkede bir grup Blockchain şirketi tarafından hükümetten onay bekledikleri ve verilecek onay kapsamında kripto paralar ve zincir teknolojisi araştırmalarının tek merkez altında yapılabilecek olduğu hükümetin böyle bir adım atılmasına izin vermesi talep edilmişti.

Avusturya Blockchain Merkezi (ABC) Viyana’da Olacak

Avusturya Blockchain Merkezi (ABC) adı verilen merkezin Viyana’da olmasına karar verildi ve Viyana’da kurulacak olan merkezde 21 farklı bilimsel kuruluş, 54 şirket, 17 ortak katılımcı ve 16 uluslararası kuruluş ve şirketin aktif olarak çalışmalar yapabilecek olduğu, yapılacak çalışmalar konusunda Avusturya hükümetinin bilgilendirilecek olduğu açıklandı. Bir süre önce Avusturya’da Blockchain teknolojisi hakkında gelecekte merkez ülkelerden birisi olabilecek olduğuna yönelik yapılan araştırmalar vardı ki bu araştırmalar işe yaramış görünüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu