Altcoin

Axie Infinity (AXS), Hack Saldırısının Nedeniyle Heyecanla Beklenen Projesini Erteledi!

Kısa bir süre önce büyük bir hack saldırısının mağduru olan Axie Infinity, merakla beklenen projesini yeni bir tarihe erteledi.

Blockchain oyunu Axie Infinity (AXS) geliştiricisi Sky Mavis, uzun zamandır beklenen “Origin” güncellemesini 30 Mart tarihinden 7 Nisan’a erteledi.

Ertelemenin nedeni olarak hackerların hafta başında oyunun altyapısını oluşturan Ronin Blockchain’inden 625 milyon dolarlık kripto para çalması gösterildi.

Axie Infinity Geliştirici Ekibi Şu Anda Hack Olayının Etkilerini Araştırıyor

Oyun geliştiricileri, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Oyunu kısıtlı bir kitleye açmak için hazır olsak da mühendislik ve güvenlik ekibimize, son saldırının tüm etkilerini derin bir şekilde araştırabilmeleri için ek süre tanıdık. Bu ekiplerimiz, hack olayını soruşturmayı bitirmelerinin ardından tamamen Origin’in piyasaya sürülmesine odaklanacaklar.”

Bununla birlikte Sky Mavis, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında, hack olayında kripto paraları çalınarak mağduriyet yaşayan oyuncuların zararlarının karşılanacağını duyurmuştu. Söz konusu hack olayında saldırganlar Ronin node’unda bir yazılımsal bir backdoor keşfetmiş ve bu açığı ağ üzerindeki özel anahtarları hacklemek için kullanmışlardı.

İlgili Haber
625 Milyon Dolarlık Hack Saldırısı Sonrası Axie Infinity Yöneticisi Rahatlatan Bir Açıklama Yaptı!

Kripto para dünyasının gündemine bomba gibi düşen bu olayda hackerlar toplamda 173.600 Ethereum ve 25.5 milyon USDC çalmışlardı. Hackerlar çaldıkları USDC coinlerini hiç beklemeden Ethereum’a çevirerek USDC yayımcısı Circle’ın bu kripto paraları dondurabilmelerini önlemişlerdi.

Ronin Blockchain’ine yapılan bu saldırı, kripto para tarihinin en büyük ikinci hack olayı olarak tarihe geçti. Dünyanın en büyük hack saldırısı ise geçtiğimiz yıl yaşanan Poly Network saldırısıydı. Ancak bu saldırıda hackerlar çaldıkları kripto paraları iade etmeye karar vermişlerdi ve çalınan tüm varlıklar yeniden sahiplerine verilmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu