Kripto HaberleriAltcoin625 Milyon Dolarlık Hack Saldırısı Sonrası Axie Infinity Yöneticisi Rahatlatan Bir Açıklama...

625 Milyon Dolarlık Hack Saldırısı Sonrası Axie Infinity Yöneticisi Rahatlatan Bir Açıklama Yaptı!

Takip et

Blockchain tabanlı Axie Infinity oyununun geliştirici şirketi Sky Mavis, son hack olayının ardından oyuncuların zararlarını en kısa sürede karşılamak istediklerini açıkladı.

“Axie Infinity Kullanıcılarının Zararları Karşılanacak”

Açıklama şirketin COO’su Aleksander Leonard Larsen’den geldi. Zor durumdaki şirket şu anda soruna bir çözüm bulmaya çalışıyor.

Larsen, söz konusu saldırının 2021 yılının Aralık ayında yaşanan bir insani hata ve sosyal mühendislik saldırısının kombinasyonu olduğunu belirtti. Yönetici, çalınan tüm fonların geri alınacağı veya müşterilere iade edileceğinden emin olacaklarını da sözlerine ekledi.

Daha önce haberini yaptığımız üzere, Sky Mavis tarafından geliştirilen Ethereum yan zinciri Ronin bir hack saldırısına maruz kalmış ve 540 milyon dolarlık Ethereum ve USDC hackerların eline geçmişti. Blockhain analiz şirketi Elliptic tarafından sağlanan verilere göre söz konusu hack olayı Mart ayının başlarında gerçekleşti ancak geçtiğimiz Salı günü ortaya çıkarak kripto para piyasasında şok etkisi yaşattı.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: 173 Bin Ethereum (ETH) Çalındı! Bu Altcoin'in Fiyatı Çakıldı!

Saldırganlar söz konusu köprünün “doğrulayıcı” node’larını ele geçirmiş ve kripto para anahtarlarını çalarak tüm fonları çekebilmişti.

Bu hack olayı kripto para bağlantılı en büyük ikinci hack saldırısı olarak tarihe geçti. Tarihin en büyük hack saldırısı ise Poly Network hacki olarak kaydedilmişti. Ağustos ayında yaşanan saldırıda platform 611 milyon dolar kaybetmiş ancak daha sonra hacker ile gerçekleştirilen müzakereler sonucunda fonlar geri iade edilmişti.

Analiz şirketi Elliptic’e göre hacker, saldırının ardından elde ettiği USDC tokenlerini hemen Ethereum’a çevirmeye başladı. Bilindiği üzere USDC sağlayıcısı şirket Circle bu gibi durumlarda kripto para varlıklarına el koyabiliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları