AltcoinHaberler

Axie İnfinity (AXS) Sevenlere Vergi Şoku!

Hükümetler kripto para kazançlarından vergi almanın yolunu arıyor.

Son günlerde oynadıkça kripto para kazanma imkanı sunan projelerin yıldızını parladığına şahit olduk. Bunların başında Axie Infinity adlı oyun yer aldı.

Haziran ayında yükselişini başlatan proje kısa sürede 30 kat yükselerek 83$ seviyelerini gördü. 1 milyondan fazla günlük aktif oyuncunun kullandığı proje büyümeye devam ederken, Filipinler hükümetinden bir açıklama geldi.

Filipinler Maliye Müsteşarı Antonette C. Tionko, bu tarz oyun platformlarından elde edilen kazançların gelir vergisine tabi olduğunu ve kullanıcıların vergilendirme için kazançlarını bildirmeleri gerektiğini söyledi.

Tionko, Maliye Bakanlığı ve İç Gelir Servisi’nin Axie İnfinity oyunuyla özel olarak ilgilendiğini açıkladı.

Filipinler, Axie İnfinity için en büyük pazar. Kullanıcıların yaklaşık %40’ı burada bulunuyor. Tionko’ya göre AXS’nin menkul kıymet olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceği ise henüz belirsizliğini koruyor. Bu konuda son  sözü Filipinler’in Menkul Kıymet Komisyonu ve Merkez Bankası söyleyecek.

Axie İnfinity Oyunu Nedir?

Pokemon’dan ilham alan oyun, kullanıcıların kripto para kazanmalarını sağlayan bir macera oyunudur. Oyuncular uygulama içerisinde NFT’leri satın alarak belirli özeliklere sahip bir hayvan sahibi olabilirler. Bu hayvanların yetiştirilmesi, dövüştürülmesi ve satılması yoluyla daha fazla kripto para kazanabilirler.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu