Kripto HaberleriAltcoinAxie Infinity Tarafında Teknik Görünüm Nasıl Şekillendi?

Axie Infinity Tarafında Teknik Görünüm Nasıl Şekillendi?

Takip et

Blok zinciri tabanlı bir oyna-kazan oyunu olan Axie Infinity, 2021’de yüksek oranda bir başarı elde ettiğini geçmiş verilerden görebiliyoruz.

Bunun yanında bir diğer veri olarak Axie Infinity, 8 Ağustos 2021’deki zirvesinde 215 milyon doların üzerinde gelir elde etmeyi başardı.

Diğer yandan, oyun esas olarak yakım mekanizması aynı zamanda SLP ile olan ilişkisi ve buna bağlı SLP’nin artan arzı ve fiyatı sürekli aşağı yönlü çekmesi ile Kasım 2021’de düşüş ile beraber etkilerini gösterdi.

SLP’lerinin değer kaybetmesi ve oyuncuları teşvik edememesi nedeniyle enflasyondan zarar gördü. Bununla beraber Sky Mavis, yakın zamanda Axie’ye eklenmesi durumu ile fiyata yeterince olumlu etki yaşatmadı.

Teknik olarak haftalık grafiği genel olarak incelediğimizde ise; fiyat hareketli ortalamaların altında hareket etmekte olup, RSI tarafına baktığımızda aşırı satış bölgesinde olduğu görülebiliyor.

Ayrıca, Kasım 2021’de 166.09 dolar fiyatla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri sürekli düşüş yönünde olduğunu da geçmişteki hareketlerden görebiliyoruz.

Majör direnç ve destek bölgeleri olarak değerlendirdiğimizde henüz bir yükseliş emaresinin oluşmadığı, üst bölgede 36 ve 43 dolar olan majör direnç bölgesinin ve alt destek bölgesi olarak ise 10 ve 14.55 $ destek bölgesinin önemli olduğu söyleyebiliriz.

Market yapısının geneline baktığımızda ise satış baskısı artması durumunda buna paralel olarak fiyat alt destek seviyesine geri çekilmesi ile bu seviyelerden alıcı toplamak isteyebilir. Uzun vade için yatırımcıları bu bölgelerden gelebilecek olumlu dönüş emarelerine ve hacimsel artışa göre inceleme yapabilir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları