Kripto HaberleriHaberlerBAE Ekonomi Bakanlığı, Metaverse Merkezi Açıyor!

BAE Ekonomi Bakanlığı, Metaverse Merkezi Açıyor!

Takip et

Birleşik Arap Emirliği (BAE), Dubai kentinde geçtiğimiz günlerde “Dubai Metaverse Meclisi” adlı bir panel düzenledi. Panelde Emirliğin üst düzey yetkilileri ile kripto girişimcileri bir araya geldi.

BAE yetkilileri, panel esnasında blockchain teknolojileri üzerine konuşmalar yaparak devletin yeni girişimlerini açıkladı.

Ekonomi Bakanı Abdulla bin Touq Al Marri, metaverse üzerinde ülkenin Ekonomi Bakanlığı için sanal bir ofis açacaklarını duyurdu. Al Marri, yeni metaverse ofisinin bir prototip denemesi değil, bakanlığın üçüncü bir adresi olacağını belirtti.

Metaverse evrenindeki Ekonomi Bakanlığı ofisinde, vatandaşlar imza gerektiren belgeleri yasal olarak imzalayabilecek. Metaverse ofisi, bir deyimle online noter gibi çalışacak.  Bakanlığın metaverse ofisi ayrıca sanal toplantılara da ev sahipliği yapacak.

Ülkenin Dijital Varlık ve Uzaktan Çalışmadan sorumlu bakanı Omar bin Sultan Al Olama, ülkenin Web3 ve metaverse politikalarıyla ilgili şunları söyledi:

“BAE’nin hedefi metaverse, Web3 gibi yeni teknolojilere hızla adapte olmaktır. Bu alanlarda öncü olarak dünyanın en büyük ekonomilerine rakip olmak istiyoruz.”

Dubaili yetkililer, panel sırasında yeni bir ekonomik göstergeden de bahsetti. İstatistik kurumları, GSYİH’in haricinde metaverse ve Web3 girişimlerinin ürettiği değeri ayrı olarak ölçecek.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
biriyiadam

Kimi NAS’la uğraşıyor kimi METAVERSE ile.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları