Haberler

Bahamalar Gelecek Ay Dijital Parasını Kullanıma Açacak

İyi haberler geliyor...

Bahamalar Merkez Bankası’ndan bugün yapılan açıklamada, Sand Dollar olarak da adlandırılan Bahamalar Merkez Bankası bünyesinde üretilen Bahamalar’a ait dijital paranın gelecek ay mobil uygulamalar üzerinden kullanıma sunulacağı açıklandı. Dijital Sand Dollar uygulamasının nasıl kullanılacak olduğu konusunda henüz herhangi bir açıklama yapılmazken, sahip olma ve alışveriş konusunda bilgilendirici metinlerin dağıtılacak olduğu açıklandı.

Banka, dijital para ile beraber ülkede ekonominin daha fazla canlanmasını beklerken, kesin olarak bilinmeyen şey ise kaç kişinin dijital paraya ilgi göstereceği konusu olmuş durumda. Birçok Bahamalar vatandaşının dijital parayı kullanması beklenirken, pilot projenin ardından tüm ülkede nasıl bir kontrol sistemi kurulacağı, bu süreçte nasıl sonuçlar elde edileceği bilinmeyen gerçekler arasında.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu