Kripto HaberleriHaberlerBahamalar Gelecek Ay Dijital Parasını Kullanıma Açacak

Bahamalar Gelecek Ay Dijital Parasını Kullanıma Açacak

Takip et

Bahamalar Merkez Bankası’ndan bugün yapılan açıklamada, Sand Dollar olarak da adlandırılan Bahamalar Merkez Bankası bünyesinde üretilen Bahamalar’a ait dijital paranın gelecek ay mobil uygulamalar üzerinden kullanıma sunulacağı açıklandı. Dijital Sand Dollar uygulamasının nasıl kullanılacak olduğu konusunda henüz herhangi bir açıklama yapılmazken, sahip olma ve alışveriş konusunda bilgilendirici metinlerin dağıtılacak olduğu açıklandı.

Banka, dijital para ile beraber ülkede ekonominin daha fazla canlanmasını beklerken, kesin olarak bilinmeyen şey ise kaç kişinin dijital paraya ilgi göstereceği konusu olmuş durumda. Birçok Bahamalar vatandaşının dijital parayı kullanması beklenirken, pilot projenin ardından tüm ülkede nasıl bir kontrol sistemi kurulacağı, bu süreçte nasıl sonuçlar elde edileceği bilinmeyen gerçekler arasında.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları