Haberler

Bahamalar Merkez Bankası (CBOB) Sand Dolları’ı Gelecek Hafta Sunmaya Hazır!

Banka "uluslararası alanda işimize yarayabilir" açıklaması ile dikkat çekti.

Bahamalar Merkez Bankası (CBOB) genel merkezinden yapılan açıklamada Sand Dollar – Kum Doları – adı verilen dijital para birimini gelecek hafta 6 finans kuruluşunun dağıtım yetkisi alması ile hazır olduklarını açıkladı. Bir süredir itibari para birimini dijital para birimine çevirmeye çalışan ülke sonunda bu işi başarmışa benziyor.

Ancak gelecek hafta sunulabileceği açıklanan dijital paranın ilk etapta herkes tarafından alınıp alınamayacağı, nasıl kurallar olacağı şimdilik henüz sırrını koruyan soru işaretleri arasında bulunuyor. Dijital paranın 6 finans kuruluşundan alınabileceği ve bu finans kuruluşlarının merkeze bağlı olarak hareket edeceği bilinirken, özellikle de diğer şirketlere haksızlık yapılıp yapılmadığı konusunda şimdiden sorular oluştu.

Yaşanacak gelişmeler gelecek haftalarda belli olacak ve diğer ülkelerin merkez bankaları için iyi bir yol haritası olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu