Haberler

Bain Capital, 560 Milyon Dolarlık Kripto Para Fonunu Duyurdu!

Bain Capital'in yatırım fonu olarak bilinen Bain Capital Ventures, kripto para sektörü için 560 milyon dolar ayıracak.

Kripto para sektörü özellikle yaşanan Rusya ve Ukrayna savaşından dolayı oldukça belirsiz ve kötümser bir durum içerisine girdi. Bu durum bazı yatırımcıları korkuturken kurumsal yatırımcıların bir kısmı ise bunu fırsat olarak görülüyor. 38 yıllık özel emtia şirketi Bain Capital‘in yatırım kolu BCV de bunu kağıda döken kurumlardan oldu.

Bain Capital, Kesenin Ağzını Açtı

Bain Capital Ventures, ilk kripto para odaklı fonunu sonunda duyurdu. Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre söz konusu fon 560 milyon dolar değerinde olacak ve kripto para sektörüne yatırım yapacak. BCV, son 7 yıldır kripto para sektörüne yatırım yapmıyor olsa da Crypto Fund I isimli fon belli başlı noktalarda bu yatırımdan ayrılacak. BCV tarafından yapılan daha önceki bir açıklamada ise ismi henüz verilmeyen bazı startup şirketlerine 100 milyon dolar yatırım yapıldığı vurgulanmıştı.

BCV’nin mevcut kripto portföyünde BlockFi, Compound, Digital Currency Group ve Lolli gibi şirketler bulunuyor. Yeni fon ise DAO’lardan Layer 1 odaklı blockchain ağlarına kadar her şeye odaklanacak. Bain Capital Crypto’nun yöneticisi Stefan Cohen konu hakkında yaptığı açıklamada onlarca yıl sürecek bir teknolojik devrimin başında olunduğunu aktardı. Cohen, bu fonun yapısını oluşturmak için şimdiden önemli bir adım attıklarını ve 10 yıllık sürede büyük işler başaracaklarını ifade etti.

Sequoia Capital’in 650 milyon dolarlık kripto para fonundan sonra bu fonun kesinlikle önemli olduğu söylenebilir. Böyle yatırımlar bazı altcoinler için ise ciddi yükselişler getirebilir.

İlgili Haber
Silikon Vadisinden Yeni Yatırım Alan Bu Kripto Para Yükselişe Geçti!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu