BitcoinHaberlerKripto Para

Bakan Açıkladı: “İngiltere Kripto Para Merkezi Olmak İstiyor!”

İngilitere Teknoloji Bakanı kripto paralar hakkında konuştu.

Her ne kadar Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinde bir düşüş yaşansa da kripto paraların kullanımı ve popülaritesi artmaya devam ediyor.

Buna bağlı olarak da hükümetler kripto paraların düzenlenmesi konusunda çalışmalar yapmaya başladı. Kripto konusunda çalışmalar yapan ülkelerden biri de İngiltere oldu.

İngiltere Teknoloji Bakanı Chris Philp Bloomberg Radio ile yaptığı röportajda, Birleşik Krallık ve Londra’nın kripto para merkezi olmasını amaçladıklarını söyledi.

“Birleşik Krallık ve Londra’nın kripto para merkezleri olmasını amaçlıyoruz.

Ama elbette bunu halkı koruyacak ve özellikle kara para aklama gibi konulara dikkat ederek ve kripto paraların yaptırımları atlatmanın bir yolu olarak kullanılmadığından emin olacak şekilde yapmalıyız.”

Philp ayrıca Hazine’nin kripto paralar konusunda dengenin doğru şekilde kurulduğundan emin olmak için İngiltere Merkez Bankası, Mali Davranış Otoritesi ve İhtiyati Düzenleme Otoritesi ile yakın bir şekilde çalıştığını da sözlerine ekledi.

İngiltere Teknoloji Bakanı Chris Philp her ne kadar kripto paralar konusunda merkez bankası ile birlikte çalıştıklarını söylese de hatırlanacağı üzere İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında kripto para birimlerinin içsel bir değeri olmadığını belirterek kripto paralar konusundaki olumsuz tavrını tekrar ortaya koymuştu.

İlgili Haber
İngiltere Merkez Bankası Başkanı, Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu