BitcoinHaberlerKripto Para

İngiltere Merkez Bankası Başkanı, Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı!

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, Bitcoin ve kripto para piyasası hakkında yeni bir açıklama yaptı.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, kripto para varlık sınıfının “içsel bir değeri olmadığını” belirterek kripto paralar konusundaki tutumunu yineledi.

Uzun süredir kripto konusunda şüpheci olan Bailey, kredi platformu Celsius’un transfer ve para çekme işlemlerini askıya alarak Bitcoin (BTC) ve kripto para sektörünün geri kalanını bir çöküşe sürüklemesinin ertesi günü Birleşik Krallık Parlamentosu’nda konuştu.

“Kripto Paraların İçsel Bir Değeri Yok!”

Bailey, yaptığı konuşmasında kripto varlıklar hakkında şunları söyledi:

“Kripto varlıkların içsel bir değeri yok. Bu sabah bir kripto borsasında başka bir çöküş daha gördük.”

Bailey’nin bu yorumları, Celsius’un Pazar gecesi aşırı piyasa koşullarını gerekçe göstererek transferleri ve para çekme işlemlerini durdurma kararının ardından geldi.

Merkezi İngiltere’de bulunan Celsius, ödeme gücüyle ilgili spekülasyonlara rağmen “para çekme yükümlülüklerini yerine getirmeyi” planladığını açıklamıştı.

Andrew Bailey Daha Önce de Kripto Para Karşıtı Açıklamalar Yapmıştı

İngiltere Merkez Bankası başkanı Andrew Bailey daha önce yaptığı açıklamalarında da kripto sektörünün bir değere sahip olmadığı yönünde fikirlere sahip olduğunu söylemişti.

Yönetici ayrıca Bitcoin’in bir ödeme yöntemi olarak pratik olmadığını da iddia etmişti. Aralık ayında ise Bailey, yaptığı açıklamasında Birleşik Krallık’ta bulunan bankalara kripto varlıklar konusunda “aşırı dikkatli” olmalarını tavsiye etmişti.

Bununla birlikte Celsius depremin kripto piyasalarındaki etkisi son derece yıkıcı oldu. Son 24 saatte %20 civarında değer kaybeden BTC fiyatı gün içerisinde 23.000 doların altını gördü. Dünyanın en büyük altcoini Ethereum ise düşüşten daha fazla etkilendi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Yüksel

Bu fikirlerini insanlar sıkıntıya düşmeden önce niye belirledi.?


Başa dön tuşu