AnalizBitcoinHaberler

Balina Haritasına Göre Bitcoin’deki (BTC) Destek Seviyeleri Neler? Tehlike Ne Zaman Geçeçek ?

Bitcoin'de destek seviyelerine baktık.

Bitcoin’de 60.000$ gelecek beklentisiyle pozisyonda olan bir çok yatırımcı kanlı pazartesi ile karşılaştı.

Bitcoin haftaya %10’luk bir düşüşle başladı. Sadece Bitcoin’de değil dünya borsalarının genelinde bir düşüş yaşandığını gözlemliyoruz. Bu noktada ABD 10 yıllık tahvillerinde yaşanan yükselişin piyasalardaki risk iştahını azalttığını söylemek mümkün.

Bu yükselişle birlikte doların kısmen değerlendiğini ve dolar karşısında değerlenen para birimlerinin de güç kaybettiğini gözlemliyoruz. Her zaman bahsettiğimiz gibi bu tarz durumlarda sert yükselen ürünler düşerken de sert düşüyor.

Bitcoin ve kripto paralar risk oranları yüksek varlıklar oldukları için yükselirken nasıl hızlı çıkıyorlarsa düşerken de hızlı düşebiliyorlar.

Temel anlamda Bitcoin’in veya kripto paraların orta ve uzun vadeli görünümünü değiştirecek bir haber akışı mevcut değil.

Teknik olarak Bitcoin şuanda 50.000$’ı geçerken kırdığı direnç bölgesini destek olarak test ediyor. 4 saatlik MA 50’de bu bölgeye yakın bir noktada duruyor.

İki destek noktasının birleşmesi bu desteği daha güçlü hale getiriyor. Bu seviyelerin kırıldığını söylemek için 4 saatlik mum kapanışını beklemek sağlıklı olacaktır.

Bu bölgenin kırılması durumunda, satış baskının arttığını ve 48500$ dolar seviyelerine kadar bir gerileme yaşandığını görebiliriz.

Balinaların alımlarının yoğunlaştığı bölgelere göre destek ve direnç noktalarını tespit etmeye çalışan WhaleMap’e göre de 48500$ ve 46500$ önemli destek seviyeleri olarak dikkat çekiyor. WhaleMap’e göre tehlike geçti demek için 55400$ üzerinde çıkmak gerekecek.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu