BitcoinHaberler

Bank Of America’dan Bitcoin ve Kripto Para Hamlesi!

Bitcoin ve kripto paralara yönelik kurumsal ilgi devam ediyor.

Kripto paralara artan ilgi ABD’li pek çok bankanın ve finans kuruluşunun bu alana yönelmesine neden oldu. 2021 yılında yaşanan ralli ile birlikte gündemden düşmeyen Bitcoin pek çok bankanın ve kurumsal yatırımcının hizmet sunduğu bir alan olmayı başardı.

Şu sıralar Bitcoin’deki fiyat dalgalanmaları yatırımcıların canını sıksa da bu sektöre olan ilgi artarak devam ediyor.

Bu yıl içerisinde JP Morgan ve Goldman Sachs gibi ABD’li dev bankaların kripto varlık hizmeti sunmaya başladığına ilişkin pek çok haber paylaştık. Bu kervana katılan son banka Bank of America oldu.

Bloomberg’in haberine göre ABD’li dev banka kripto para birimlerini araştırmaya odaklanacak yeni bir ekip kurdu. Hedef kitlesinde Wall Street’deki kripto para yatırımcıları olan bu ekip dijital varlıklara artan ilgiden yararlanmak için yeni aksiyonlar almaya hazırlanıyor.

Bloomberg tarafından paylaşılan haber bankanın bir sözcüsü tarafından doğrulanmış olsa da daha fazla detay paylaşılmadı.

Alkesh Shah liderliğine çalışacak olan ekip, bankanın araştırmalarını yöneten Michael Maras’a rapor verecek.

ABD’li pek çok bankanın kripto varlıklara yönelik alım-satım ve saklama hizmeti sunmasının ardından gelen bu haber biraz geç alınmış bir karar olsa da, Bank of America’nın kripto varlıkların gelecekte de popüler olacağını düşündüğüne dair sinyaller veriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Yaziya katılıyorum gelecegin parası doğru bir karar


Başa dön tuşu