HaberlerKripto Para

Bank of America’dan Yeni Bitcoin Raporu: “Henüz Bitmedi!”

Bank of America kripto paralarla ilgili yeni bir rapor yayınladı.

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri 2022 yılında bir türlü yükseliş trendine giremediği gibi ardı arkasına düşüşler yaşadı.

Kripto piyasasının düşüşle başladığı haftada ABD’li bankacılık devi Bank of America (BoFA) piyasadaki düşüşlere rağmen tüketicilerin kripto sektörüne ilgisinin halen güçlü olduğunu söyledi.

BoFA bugün kripto para ve dijital varlık borsalarının mevcut ve potansiyel kullanıcılarının katılımıyla gerçekleştirdiği anketin sonuçlarını yayınladı.

Ankete katılanların %91’i önümüzdeki 6 ay içerisinde BTC ve kripto para satın almayı planladığını söyledi.
Bu oran son 6 ay içerisinde kripto para yatırımı yaptığını söyleyenlerle aynı.

Raporda katılımcıların %30’unun önümüzdeki 6 ay içerisinde kripto para yatırımlarının hiçbirini satmayı planlamadıklarını belirttiği ile son 6 ay içerisinde hiç kripto para satmadığını söyleyenlerin oranının da aynı olduğu görüldü.

Ankete katılanların %39’unun çevrimiçi, %34’ünün ise yüz yüze satın alma işlemlerinde ödeme yöntemi olarak kripto paraları seçtiğini belirten BofA, bir ödeme yöntemi olarak kripto para kullanımına ilginin arttığını söyledi.

Raporda katılımcıların %65’inin kripto yatırımlarının genel finansal yatırımlarının %10’undan daha azını oluşturduğu belirttiği ve ankete katılanların çoğunluğunun kısa vadeli yatırımcılar olduğunu ifade ettiği yer aldı.

Zira katılımcıların %77’si bir yıldan az bir süredir kripto para tuttuğunu söyledi.

BoFA, daha önce yayınladığı bir raporunda da ABD’de enflasyon ve ekonomik durgunluk şokunun yeni başladığını, durgunluk döneminde kripto para birimlerinin hisse senetlerinden daha iyi performans göstereceğini belirtmişti.

İlgili Haber
Bank of America'dan Kripto Para Tavsiyesi: "Ekonomik Şoklar Yeni Başlıyor!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu