Kripto HaberleriBitcoinBank of America'dan Kripto Para Tavsiyesi: "Ekonomik Şoklar Yeni Başlıyor!"

Bank of America’dan Kripto Para Tavsiyesi: “Ekonomik Şoklar Yeni Başlıyor!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para birimlerindeki dalgalanma devam ederken küresel piyasalarda korelasyonun sürdüğünü gözlemliyoruz.

Covid-19 pandemisi sonrası ABD’deki ekonomik toparlanma, FED’in para politikası ve Rusya-Ukrayna krizinin oluşturduğu arz sıkıntıları piyasalar üzerinde etkili olurken Bank of America’dan (BofA) bir uyarı geldi.

BofA stratejistleri haftalık olarak yayınladığı bir araştırma notunda küresel makroekonomik tablonun hızla kötüleştiğini ve FED’in artan enflasyon ile mücadelesi kapsamında uyguladığı para politikasının ABD ekonomisini durgunluğa sokabileceği konusunda uyardı.

Ekonomik durgunluk uyarısında bulunan BofA baş yatırım stratejisti Michael Hartnett, kripto para birimlerinin hisse senetlerinden daha iyi performans göstereceğini söyledi:

“Enflasyon kötüleşiyor, faiz şoku yeni başlıyor ve ekonomiye durgunluk şoku geliyor.

Bu durumda nakit, emtia ve kripto para birimlerinin tahvil ve hisse senetlerinden daha iyi bir performans göstereceğini düşünüyorum.”

Bank of America dışında Bloomberg’ın kıdemli emtia analisti Mike McGlone da lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) hareketlerinin uzun zamandır korelasyon içinde olduğu Nasdaq’tan pozitif olarak ayrıştığını söylemişti.

McGlone, Bitcoin’in Nasdaq’tan ayrılan hareketlerini, potansiyel bir Nasdaq ayı piyasası karşısında olumlu bir gelişme olarak değerlendirerek bu durumun BTC için iyiye işaret ettiğini savunmuştu.

İlgili Haber
Bloomberg Analisti Bitcoin (BTC) Yükselmeden Önce Bu Seviyeyi Test Edecek Dedi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları