Kripto HaberleriBitcoinBloomberg Analisti Bitcoin (BTC) Yükselmeden Önce Bu Seviyeyi Test Edecek Dedi!

Bloomberg Analisti Bitcoin (BTC) Yükselmeden Önce Bu Seviyeyi Test Edecek Dedi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bu haftanın başında petrol ile Bitcoin’i kıyaslayarak Bitcoin’in geleneksel varlıklara kıyasla daha güvenli bir yatırım aracı olabileceğini söyleyen Mike McGlone, bu sefer de BTC’yi dünyanın teknoloji borsası Nasdaq ile karşılaştırdı.

İlgili Haber
Bloomberg Analisti Yanıtladı: Bitcoin Mi, Altın Mı, Petrol Mü?

Bloomberg Intelligence kıdemli emtia analisti McGlone, lider kripto para birimi Bitcoin’in uzun zamandır korelasyon içinde olduğu Nasdaq borsa endeksine karşı artan farklı bir yönünü ortaya koydu.

McGlone, Bitcoin’in Nasdaq’tan ayrılan hareketlerini, potansiyel bir Nasdaq ayı piyasası karşısında olumlu bir gelişme olarak değerlendirerek bu durumun BTC için iyiye işaret ettiğini savundu.

Zira, Bitcoin’de bu yıl başladığından bu yana yaklaşık %15 düşüş yaşanırken, Nasdaq borsası yüzde 20 düşüş yaşadı.

FED’in Faiz Kararı Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

Yükselen enflasyon karşısında FED’in para politikasında sıkılaşmaya gitmesinin finansal piyasaların riskli bir ortam olduğuna işaret eden ünlü analist FED’in sıkılaştırma politikasının kısa vadede iyi olmadığının altını çizdi.

McGlone, Bitcoin’in yükselmeye devam etmeden önce potansiyel olarak 30.000 dolarlık destek seviyesine düşeceğini öngördüğünü belirtti.

ABD kırk yılın en yüksek enflasyonu ile karşı karşıya iken FED, artan enflasyon sorunu ile mücadele etmeye çalışıyor. Bu konuda faizler FED’in elinde önemli bir silah.

Uzun bir aradan sonra FED’in 16 Mart’taki toplantıda ilk kez faiz artırması bekleniyor.

İlgili Haber
Bitcoin'de FED Haftasına Giriyoruz! Beklentiler Ne Yönde?
İlgili Haber
FED'in Önceki Faiz Artırım Kararları Bitcoin'i Nasıl Etkiledi? "Önce Boğa, Sonra ..."

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları