Kripto HaberleriHaberlerBank of Venezuela: Petro'yu Destekliyoruz!

Bank of Venezuela: Petro’yu Destekliyoruz!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bank of Venezuela (BDV) yönetiminden yapılan açıklamada ülkenin resmi kripto parası olarak bilinen ve Dash kopyası olduğu ortaya çıkan Petro’nun desteklendiği duyuruldu. Kripto para biriminin kendi gelirlerini etkileyip etkilemediği hakkında herhangi bir açıklama yapmayan Bank of Venezuela (BDV) yönetimi bu konuda sadece destek verdiklerini herhangi bir alım yapıp yapmadıklarını açıklamadı. Kripto para birimi sahibi yatırımcılar son birkaç yıl içerisinde giderek artan Bitcoin ilgisinin yanında son dönemde ülkelerin kendilerine ait kripto paralarının haberlerini duymaya ve okumaya başladılar.

İlk olarak Venezuela bu adımı attı ve Rusya tarafından bir kobay olarak kullanıldığı ve Petro’nun Rusya tarafından bu ülkeye önerildiği iddia edildi. Petro çok sayıda devlet kurumunda geçerli olsa da zorunlu kullanımlar dışında ülkede kullanımının çok fazla olmadığı daha çok Bitcoin satın alanların sayısının yüksek olduğu belirtiliyor. Bitcoin alan Venezuela vatandaşlarının sayısı çok fazla olduğu için Bank of Venezuela (BDV) tarafından Petro desteklense bile çok fazla etkisi olmayacaktır. Bu da ülkenin bu adımlarının pek başarılı olamayacağı anlamına geliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları