Haberler

Bank of Venezuela: Petro’yu Destekliyoruz!

Bank of Venezuela (BDV) ülkenin Dash kopyası kripto parasını desteklediklerini açıkladı.

Nexo

Bank of Venezuela (BDV) yönetiminden yapılan açıklamada ülkenin resmi kripto parası olarak bilinen ve Dash kopyası olduğu ortaya çıkan Petro’nun desteklendiği duyuruldu. Kripto para biriminin kendi gelirlerini etkileyip etkilemediği hakkında herhangi bir açıklama yapmayan Bank of Venezuela (BDV) yönetimi bu konuda sadece destek verdiklerini herhangi bir alım yapıp yapmadıklarını açıklamadı. Kripto para birimi sahibi yatırımcılar son birkaç yıl içerisinde giderek artan Bitcoin ilgisinin yanında son dönemde ülkelerin kendilerine ait kripto paralarının haberlerini duymaya ve okumaya başladılar.

İlk olarak Venezuela bu adımı attı ve Rusya tarafından bir kobay olarak kullanıldığı ve Petro’nun Rusya tarafından bu ülkeye önerildiği iddia edildi. Petro çok sayıda devlet kurumunda geçerli olsa da zorunlu kullanımlar dışında ülkede kullanımının çok fazla olmadığı daha çok Bitcoin satın alanların sayısının yüksek olduğu belirtiliyor. Bitcoin alan Venezuela vatandaşlarının sayısı çok fazla olduğu için Bank of Venezuela (BDV) tarafından Petro desteklense bile çok fazla etkisi olmayacaktır. Bu da ülkenin bu adımlarının pek başarılı olamayacağı anlamına geliyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı