BitcoinHaberler

Bankalar Atağa Kalktı! Morgan Stanley Bitcoin’i (BTC) Değerlendiriyor!

Dev Banka Bitcoin'e girmeye hazırlanıyor.

Bitcoin’e kurumsal yatırımcı akını başlamışken bir haber de Morgan Stanley’den geldi. Bloomberg’in duyurduğu habere göre ABD merkezli yatırım bankası Morgan Stanley 150 milyar dolarlık fonu aracılığıyla Bitcoin’e girmeye hazırlanıyor.

Ünlü şirket yatırım kolu CounterPoint Global aracılığıyla Bitcoin’in yatırımcıları için uygun bir seçenek olup olmadığını araştırıyor.

Visa’nın kripto paralara olan ilgisi, Mastercard’ın Bitcoin hamlesi, Bank of NY Mellon’un sektöre girmesi ve Alan Howard ve Paul Tudor Jones gibi hedge fonu yöneticilerinin Bitcoin’e yönelmesi Wall Street’deki patronların da dikkatini çekti.

Bitcoin’de yaşanan bu kadar pozitif gelişme karşısında onu göz ardı etmek hiçbir varlık yöneticisi için kolay olmayacak. Bloomberg’in haberine göre Bitcoin’i göz ardı edemeyeceğini fark eden Morgan Stanley de kolları sıvadı ve çalışmalara başladı.

Yapılacak inceleme sonucunda “yatırım yapmama” kararı da çıkabileceğinden Morgan Stanley sözcüsünün açıklama yapmaktan kaçındığı ifade edildi.

Wall Street yöneticileri Bitcoin’i müşterilerine sunamamalarının bedelini ödemekten çekiniyor. Herkesin ilgisi bu yöne çevrilmiş ve Grayscale gibi güvenli bir kurumsal aracı varken Bitcoin’e maruz kalmaktan çekinmek, risk iştahı yüksek birçok kurumsal yatırımcıyı rakiplere kaptırmak anlamına geliyor. Büyük fonlar bunun farkında oldukları için bir şekilde Bitcoin’e yönelmenin yolunu arıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu