BitcoinHaberlerKripto Para

Bankalar, Bitcoin ve Kripto Para Birimlerindeki Fırsatı Kaçırmak İstemiyor!

Bankaların kripto para ticaretine ilgisi artıyor.

Bitcoin’de gelen rekor sonrası, kripto para birimleri ikinci bir ilgi patlamasına hazırlanırken bankalarda bu fırsattan yararlanmak için ellerini çabuk tutmak istiyor.

İspanya’da çıkan yerel haberlere göre, İspanyol bankaları müşterilerine kripto para birimi ticareti sunmak için araştırma içerisine girdi.

Kripto para birimlerindeki potansiyel patlamayı kaçırmak istemeyen bankaların düzenleyici netlik olmaması nedeniyle, bazı endişeleri var. Bu konuda istekli olan bankalar, hangi kayıtların gerekli olup olmadığı konusunda netlik olmaması nedeniyle sektöre adım atamadıklarını ifade ediyor.

Haziran ayında İspanya Merkez Bankası tarafından hazırlanan bir yönetmelikte, Eylül ayına kadar kayıt talebine ilişkin gerekli talimatların ve formların açıklanacağının  duyurulmasına rağmen bugüne kadar bir açıklama yapılmadı.

Yine aynı yönetmelikte kara paranın aklamasıyla mücadele kapsamında bazı kayıt zorunlulukları öngörülmüş ve bunun için 29 Ekim son tarih olarak belirlenmişti. Bankalar hali hazırda bu kaydın kendileri için gerekli olup olmadığını bilmediği için uyum departmanlarını konuyu araştırmaları için görevlendirdi.

Düzenleyicilerden bankaların kripto para ticareti ve saklama hizmeti sunmasının önünü açacak bir  sinyal gelmesi durumunda, pek çok İspanya bankasının kripto para ticareti alanına girdiğini görebiliriz.

Ülkemizde Garanti ile ortaklığı bulunan BBVA, bir İspanyol bankası olmasına rağmen bu belirsizlik nedeniyle İspanya’da kripto para ticareti hizmeti sunamıyor. BBVA hali hazırda İşviçre’de dijital varlıkların muhafazası ve ticaretini sağlayan bir hizmet sunuyor.

CaixaBank kripto para ticareti sunmak için Onyze ile anlaşmasına rağmen, faaliyetlerini başlatmak için düzenleyici netlik arıyor.

Önceden hazırlıklarını yapan bankalar yükümlülüklerini bilmeden sektöre adım atmak istemese de, fırsatı kaybetmekten ve potansiyel patlamayı kaçırmaktan korkuyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu