bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerBankaların Kripto Para Birimleri Satışı Yapması Mümkün Mü?

Bankaların Kripto Para Birimleri Satışı Yapması Mümkün Mü?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bugün birçok ülkede bankalar, bankacılık lisansı adı altında hizmet sunuyor ve bu da onların finans piyasalarında rahat, özgür ve belirli sınırlar dahilinde hareket etmelerini sağlıyor. Ancak bankaların kripto para birimlerini satabilmesi için belirli lisanslara ihtiyacı olacağı düşünülüyor. Çok sayıda ülkede bankalar eğer ki bugün kripto para borsası niteliği görmek istiyorlarsa bunun için ayrı bir lisans alıp yan iştirak oluşturmak zorunda kalacaklar.

Türkiye’de durumun nasıl olabileceği konusunda araştırmalara ihtiyaç var ancak Türkiye’de de kripto para borsası kurabilmek ve kripto para satışı gerçekleştirebilmek için lisansa ihtiyaç olacağı düşünülmekteç.

Bunun sebebi olarak ise bankaların sadece finans piyasalarında işlem yapabilmeleri ancak kripto para borsalarının farklı lisans ile hizmet sunuyor olmasından kaynaklandığı belirtiliyor. ABD’de de Başkan Trump en basit örneği ile Facebook’un Libra’sı için bile bankacılık lisansı alması gerektiğini açıklamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları