Haberler

Başkan 12 Nisan’a Kadar Ekonomide “Şalter”i Yeniden Kaldırmak İstiyor

ABD Devlet Başkanı Donald J. Trump'ın dün yaptığı açıklamalarda Amerikan ekonomisinde "şalter"i yeniden 12 Nisan'a kadar kaldırmak istediği açıklaması kripto para camiasına da yakından yansıdı.

Washington’da Beyaz Saray’da açıklamalar yapan ABD Devlet Başkanı Donald J. Trump, bu konuşmasında Amerikan ekonomisinde “şalter”in aşağıda olduğunu ve bunu yeniden kaldırmak istediklerini açıkladı. 12 Nisan’a kadar corona virüsünün etkilerinden kurtulmak zorunda olduklarını belirten Trump, bu durumdan 12 Nisan’a kadar kurtulamazlarsa ekonomide daha fazla sorunlar olabileceğine işaret etti.

Amerikan vatandaşları bu dönemde borsalardaki varlıkları ciddi bir karar ile geri çekmeye devam ediyor. Washington yönetimine güven azalırken, Pentagon’a olan güven ise yerinde sayıyor. Pentagon’dan yapılan açıklamalar Washington yönetimine göre birçok Amerikalıya daha fazla güven verirken, her iki tarafın açıklaması da ülkede ekonominin kötüye gidebileceğine işaret ediyor.

Kripto para yatırımcıları da geri çekiliyor

Amerika’da kripto para birimi yatırımcıları da bu dönemde ciddi bir geri çekilme sürecindeler. Özellikle Amerikalı öğrenciler varlıklarını borsalardan çekerken, aynı zamanda kripto para yatırımlarından da geri çekiyorlar. Amerikalıların büyük bölümünün kripto paraları diğer ülkelere nazaran daha düşük fiyatlardan çok önce aldıkları ve bu sebeple zarar oranlarının çok düşük veya hiç olmadığı tahmin ediliyor. (BTC fiyatı küresel ekonomide dolar baz alınarak fiyatlandığı için.)

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı