Haberler

Başkan Trump Bombaladı: “Hong Kong Piyasaları Cehenneme Gidecek!”

Pekin yönetimine karşı sert söylemleri ile tanınan ABD Başkanı Donald Trump'tan Hong Kong açıklaması.

Bir süre önce Özel İdari Bölge Hong Kong’a müdahale eden ve Hong Kong’un özgür haklarının elinden alınmasına sebep olan yasal diye nitelendirdiği kararlar veren Çin yönetiminin bu adımının trilyonlarca dolarlık değer kaybına ve parasal kayıplara sebep olacağına değinilyior.

ABD Başkanı Donald Trump, bugün yaptığı açıklamada “Çin yönetimi bu adımı sayesinde Hong Kong’u yangın yerine çevireceğinin farkında olmayabilir. Hong Kong piyasaları cehennemin dibini boylayacak!” dedi.

Başkan Trump, Hong Kong piyasalarından milyonlarca yatırımcının çıkacak olduğunu, Hong Kong nüfusunun büyük oranda azalabilecek olduğunu bir süredir zaten söylüyordu. Yönetiminin Hong Kong ayrıcalıklarını kesmesi ve yaptırımlar uygulamaya başlaması sayesinde de yakın zamanda Asya’da dengeleri değiştirecek yeni gelişmelerin yaşanması bekleniyor. ABD’nin özellikle belirli bölgelere ayrıcalıklar tanıyarak Hong Kong piyasalarını daha da aşağı çekmesi ve yok etmesine mümkün gözüyle bakılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu