blank
Haberler

Başkan Trump Yönetiminden Önemli Kripto Para Adımı

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Trump yönetiminin yeni kripto para gereksinimleri ile ilgili finCEN yeterlilikleri ve gereksinimleri açıklaması yapacaklarını açıkladı.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, kripto para birimleri aracılığı ile işlenen suçların önüne geçmek adına yeni kararlar aldıklarını ve yeni finCEN gereksinimleri ve yeterlilikleri hakkında gerekli adımları attıklarını açıkladı. Başkan Trump yönetimi kısa süre önce Libra konusundan dolayı yeni yasal kararlar alma yoluna gidecekleri konusunda açıklama yapmış, kripto para birimlerinin yasal olarak güvence altına alınması için Kongre tarafından da çalışmalar ve ortak oturumlar düzenlenmişti.

Bu yeni kripto para birimi finCEN yeterlilik ve gereksinimleri ile ilgili olarak atılan adımlar son derece önemli adımlar olarak kayda geçti.

Zira Amerikan yönetimi bu konularda attığı adımlar ile geri kalan tüm ülkelere örnek oluyor ve genelde tüm dünya Başkan Trump yönetiminin kripto para birimleri konusunda vereceği kararı bekliyor. ABD’de kripto para yasaları aktif olarak onaylanmadığı ve üzerinde çalışmalar sürdürüldüğü için birçok ülke çıkarmak istese bile kripto para yasaları çıkaramıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu